Rodzina – opis zdjęcia

opis rodziny

Przykładowy opis rodziny po niemiecku znajdziesz także tutaj.

Opis zdjęcia rodziny:

Auf dem Bild kann man eine Familie sehen. Das sind die Großeltern (die Oma und der Opa), Eltern (die Mutter und der Vater) und die Kinder (der Junge und das Mädchen). Das ist bestimmt ein Familientreffen. Im Vordergrund steht ein großer Tisch auf dem sich ein gutes Essen befindet. Die ganze Familie sitzt am Tisch und isst verschiedene Speisen. Alle lachen und sehen glücklich aus. Man hat den Eindruck, dass die Familienmitglieder sich sehr lieben. Im Hintergrund befindet sich eine Wand. Die Wand ist weiß mit dunklen Blättern. Das Foto ist sehr schön.

Tłumaczenie:
Na obrazku można zobaczyć rodzinę składającą się z dziadków (babci i dziadka), rodziców (mamy i taty) oraz dzieci (chłopca i dziewczynki). To jest na pewno spotkanie rodzinne. Na pierwszym planie stoi duży stół, na którym znajduje się dobre jedzenie. Cała rodzina siedzi przy stole i je różnorodne potrawy. Wszyscy śmieją się i wyglądają na szczęśliwych. Ma się wrażenie, że członkowie rodziny bardzo się kochają. Na drugim planie znajduje się ściana. Ściana jest biała z ciemnymi liśćmi. Zdjęcie jest bardzo ładne.

Ogólne zasady stosowane podczas opisu zdjęcia:

W pierwszej kolejności należy opisać co i gdzie się na nim znajduje, a następnie wyrazić swoje odczucia związane ze sceną, którą przedstawia, na przykład: Ich denke, dass… – uważam, że …